Quantcast
Channel: 3obieg.pl – Serwis informacyjny dziennikarstwa obywatelskiego.
Viewing all articles
Browse latest Browse all 16410

APEL DO NACZELNEGO PROKURATORA WOJSKOWEGO

$
0
0

 

Apel do Naczelnego  Prokuratora Wojskowego

PROKURATOR WOJSKOWY

Stowarzyszenie Klub Inteligencji Polskiej, Dziennikarze oraz Czytelnicy portalu informacyjnego „3obieg.pl” z uwagą i zaniepokojeniem śledzą zmagania pani Grażyny Niegowskiej z przejawami łamania obowiązującego prawa, jakie demonstrują na oczach opinii publicznej prokurator Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Warszawie oraz „ustalony oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego”.

 

Dzieje się to w sytuacji, gdy opisywane na łamach portalu internetowego „3obieg.pl” okoliczności podszywania się pod numer 518 169 798, użytkowany przez Grażynę Niegowską i wykonywania za jego pośrednictwem połączeń na numer 997 (sprawa sygn. akt PG.Śl.45/13) wskazują na możliwość popełnienia bardzo poważnych przestępstw, co pozwala łączyć oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego z faktem ujawnienia teleinformatycznych kulis zbrodni na Krzysztofie Olewniku w publikacjach Grażyny Niegowskiej.

 

W oparciu o jakie przesłanki sprawa zbrodni na Krzysztofie Olewniku oraz sprawa podszywania się pod numer 518 169 798 mają się łączyć z osobą oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego?  Otóż z publikacji „Służby zabiły Olewnika” wynika, że w czasie, gdy Krzysztof Olewnik był przez 20 miesięcy przetrzymywany w Kałuszynie/ k Legionowa, szefem Wydziału WSI w Legionowie, znajdującego się w odległości ok. 7 km od miejsca przetrzymywania, był właśnie ustalony oficer. Każdy, kto choć trochę zetknął się z metodami pracy służby specjalnej, uzna za wysoce nieprofesjonalne nie wykrycie tego typu zdarzenia  – które w porę zauważone, pozwoliłoby ocalić Krzysztofa Olewnika.

Takie wnioski wysunęła Grażyna Niegowska w publikacji, która ukazała się 12 października 2012 r. Niedługo potem spotkała ją prowokacja z użyciem jej numeru telefonu, objęta śledztwem Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Warszawie sygn. akt PG.Śl.45/13.

 

Wyjaśnienie w ramach śledztwa kulis tego przestępstwa jest tak samo ważne, jak wyjaśnienie kulis zbrodni na Krzysztofie Olewniku. Materiały śledztwa dowiodły bowiem, że w dniu 11.11.2012 r. doszło do uzyskania zdalnego dostępu do aparatu telefonii komórkowej marki Samsung model CGH – C300, w którym była zainstalowana karta SIM o numerze abonenckim 518 169 798 z seryjnym numerem 8948031224583469144. Czyn ten  mógł być popełniony jedynie przy użyciu urządzenia pośredniczącego (innej możliwości technicznej nie ma), w którym sprawca posłużył się numerem IMSI 260034558346914, ustalonym przez operatora sieci PTK Centertel w piśmie z dn. 26.04.2013 r. (por. „Skrzypek na celowniku” oraz pozostałe publikacje tematyczne, 3obieg.pl).

 

Dotychczasowe ustalenia prokuratora wojskowego w opisywanej sprawie (sygn. akt PG.Śl.45/13), dokonane w oparciu o materiały śledztwa, potwierdzają – zdaniem pełnomocnika prawnego dr Grażyny Niegowskiej – słuszność twierdzenia  o istnieniu uzasadnionego podejrzenia popełnienia przez ustalonego oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego przestępstwa o znamionach opisanych w postanowieniu o wszczęciu śledztwa. Jednak zdumienie budzi fakt, że prokurator WPG w Warszawie odmówił przesłuchania tego oficera w obecności Pokrzywdzonej i pełnomocnika, jak też systematycznie odmawia realizacji tych wszystkich wniosków dowodowych, które mogłyby potwierdzić lub wykluczyć – w sposób jednoznaczny – jego udział w prowokacji z dnia 11 listopada 2012 r.

 

Przestępstwa z użyciem telefonii komórkowej mogą bardzo poważnie skutkować dla bezpieczeństwa obywateli, ich życia i zdrowia. Telefon komórkowy jest w Polsce  wykorzystywany jako narzędzie przestępcze, mogące pozbawić każdego z nas godności lub  pracy (poprzez wysyłanie dyskredytujących treści z naszego numeru), bądź też zarobionych pieniędzy (przestępca, mający dostęp do urządzenia specjalnego, nie będzie miał problemu z wyczyszczeniem naszego konta).

 

Jednak prokuratorzy wojskowi nie potrafią – lub nie chcą skutecznie ścigać sprawców tego typu przestępstw, czego dowodem jest toczące się w WPG w Warszawie śledztwo PG.Śl. 45/13.

 

Nie sposób w tym miejscu nie zauważyć, że braki wiedzy i podobny sposób lekceważenia dowodów (w postaci danych teleinformatycznych) były pośrednią przyczyną śmierci Krzysztofa Olewnika. Prokurator Leszek Wawrzyniak, prowadzący śledztwo w sprawie porwania Krzysztofa Olewnika, przyznał się dopiero przed Sejmową Komisją Śledczą, że nie miał żadnej wiedzy z zakresu funkcjonowania telefonii komórkowej i dlatego (bezrefleksyjnie) lansował narzuconą mu wersję o samouprowadzeniu (por. artykuły: „Służby zabiły Olewnika”, „Olewnik musiał umrzeć”, Grażyna Niegowska).

 

Pomimo, że ta głośna sprawa pokazała, jak poważne skutki wywołuje ignorancja organów ścigania, w śledztwie sygn. akt PG.Śl. 45/13 prokurator WPG w Warszawie zdaje się tego w ogóle nie zauważać. Tymczasem opinia publiczna ma prawo oczekiwać, że instytucja Prokuratury wyciągnie właściwe wnioski z tragicznej sprawy Olewnika – łączącej się ze śledztwem syg. akt PG.Śl. 45.13 także poprzez osobę ustalonego oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

 

Opinia publiczna zwraca też uwagę prokuratora referenta na tekst umieszczony pod adresem: http://pro-gsm.info/imsi-iccid.html, który pokazuje, w jaki sposób jest tworzony numer zapisany na karcie SIM na podstawie numeru IMSI. Z tekstu dowiadujemy się, że sekwencja ostatnich 10 cyfr numeru IMSI jest tożsama z sekwencją cyfr występujących w części numeru karty SIM, zwanym „Individual ID”.

W świetle powyższego poprawny numer IMSI dla numeru abonenckiego 518 169 798 powinien być: 260 03 4583469144.  Różni się on od podanego przez operatora w piśmie z dn. 26.04.2013 r. w sposób wskazujący na możliwość sklonowania: 260 03 4558346914.

Czy Prokurator w ciągu czterech miesięcy trwania śledztwa ustalił jednoznacznie chociażby tę jedną daną?

 

Panie Prokuratorze, żądamy, aby podlegli panu służbowo prokuratorzy wojskowi ustalili w sposób procesowy czy numer IMSI, podany w piśmie z dnia 26 kwietnia 2013 r. przez specjalistę sieci Orange, jest oryginalnym numerem IMSI dla karty SIM 8948 03122 4583469144, identyfikującej abonencki numer 518 169 798, czy też nie – i czy z tego właśnie numeru  były wykonywane połączenia na 997.

 

Żądamy także, aby prokuratura wojskowa pozyskała w sposób prawem przewidziany wszystkie szczegółowe wykazy połączeń z dnia 11 listopada 2012 r. – według parametrów ustalonych przez biegłego: MSISDN, IMSI oraz IMEI – czego od dłuższego czasu słusznie żąda pełnomocnik prawny dr Grażyny Niegowskiej.

 

Chcąc pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy informujemy Prokuraturę, że w Polsce funkcjonuje już Instytut Informatyki Śledczej, który na zorganizowanej w 2012 r. konferencji naukowej debatował m.in. o „Nadużyciach w sieciach telekomunikacyjnych (Piotr Szeptyński, PTC SA) oraz o „Metodach analiz śledczych Social Forensic” (dr inż. Jerzy Kosiński, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie). Dla dobra śledztwa można by zasięgnąć wiedzy u specjalistów z tego Instytutu. Wszak bez rzetelnej wiedzy teleinformatycznej i bez pozyskania brakujących danych teleinformatycznych niemożliwe będzie prawidłowe rozstrzyganie w sprawie sygn. akt PG.Śl. 45/13, która może także pokazać kulisy mechanizmu porwania i zamordowania Krzysztofa Olewnika.

 

Jednocześnie stanowczo żądamy zaprzestania przez prowadzącego śledztwo prokuratora wojskowego poniżania pokrzywdzonej – Pani dr Grażyny Niegowskiej, poprzez przypisywanie jej cech osoby niedorozwiniętej umysłowo. Nie sposób nie zauważyć zbieżności postępowania prokuratury wojskowej z metodami psychiatrii radzieckiej. W demokratycznym państwie prawa nie można się godzić na funkcjonowanie prokuratury wedle wzorców państwa totalitarnego. Teza lansowana przez prokuratora wojskowego o niedorozwoju umysłowym Pokrzywdzonej nie ma oparcia o żadne racjonalne przesłanki i dowody, a oparta jest wyłącznie na intencjonalnych wymysłach podejrzewanego o popełnienie przestępstwa oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Takie funkcjonowanie prokuratury wojskowej niebezpiecznie zbliża nas do metod z okresu stanu wojennego. Jest to tym bardziej niepokojące, że w dalszym ciągu w jednostkach prokuratury wojskowej, a zwłaszcza w Naczelnej Prokuraturze Wojskowej, pełnią jeszcze służbę prokuratorzy z tego mrocznego okresu.

Uprzejmie prosimy, by  Apel  wysyłać  ze
swoich adresów mailowych do NPW. , na adres:

opp@npw.gov.pl

 

 

Warszawa, dn. 13 września 2013 r.

 

 

 

 

 

 

Here is the attachments of this Post

The post APEL DO NACZELNEGO PROKURATORA WOJSKOWEGO appeared first on 3obieg.pl.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 16410

Trending Articles


TRX Antek AVT - 2310 ver 2,0


Автовишка HAULOTTE HA 16 SPX


POTANIACZ


Zrób Sam - rocznik 1985 [PDF] [PL]


Maxgear opinie


BMW E61 2.5d błąd 43E2 - klapa gasząca a DPF


Eveline ➤ Matowe pomadki Velvet Matt Lipstick 500, 506, 5007


Auta / Cars (2006) PLDUB.BRRip.480p.XviD.AC3-LTN / DUBBING PL


Peugeot 508 problem z elektroniką


AŚ Jelenia Góra